Predajné miesto Slnečníc

Názov projektuSlnečnice - Južné mesto - Predajné miesto

Projekt: Realizácia interiéru predajného miesta.

Rok: 2012

Autori: Ing. arch. Miroslava Gašparová, Ing. arch. Lenka Beňušová

Fotografie: ©Katarina Dohnanyova

Popis projektu:  Interiér predajného miesta projektu Južné Mesto, Zóna C1, I. etapa. Zariadenie typového rodinného domu (typ A) na účely prezentácie projektu potenciálnym klientom a zároveň slúži aj ako kancelária pre realitných agentov. 

Zadaním klienta bolo zariadiť jeden zo sedemdesiatich radových rodinných domov ako predajné miesto, ktoré má slúžiť klientom na prezentáciu projektu a zároveň aj ako kancelária pre realitných agentov so zázemím. Predajné miesto malo navodzovať atmosféru prírody, pokoja a teplého domova a vytvoriť akúsi oázu pokoja na živelnom stavenisku. Klient sa chcel vyhnúť sterilným kancelárskym priestorom a samotným predajným miestom vyzdvihnúť a poukázať na kvality celého projektu. Predajné miesto prezentuje celý projekt, je to miesto na dohadovanie zmlúv a obchodných rokovaní a zároveň aj miesto, kde si klient môže fyzicky vybrať štandard bytu alebo domu.

Realizácia

Naším zámerom pri návrhu bolo zvýrazniť kontakt s prírodou a záhradou. Prenesením "kúska prírody" do interiéru sme sa snažili navodiť pocit harmónie a pokoja. Záhrada preto plynulo prechádza z exteriéru do obývačky zariadenej na spôsob slnečnej terasy. Podlahu tvorí trávnikový koberec a zariadenie - teakový nábytok, pripomína príjemné záhradné posedenie. Živé rastliny, prírodné materiály a zvolené svetlé farby dopĺňajú pokojnú atmosféru a navodzujú návštevníkom dojem, že sa ocitli u priateľov na záhrade. 

Dominantným prvkom interiéru je hra svetla - najmä dekoratívna svetelná stena s veľkoplošným zrkadlom, sušenými kmeňmi brezy a difúznou textíliou, ktorá vďaka sofistikovanému ovládaniu intenzity svetla a zmeny farby, umožňuje regulovať atmosféru celého predajného miesta. Atmosféru umocňujú aj atypické svietidlá - osadené kruhové svetelné plochy s možnosťou ovládania teploty, farby a intenzity svetla.

Hneď pri vstupe sa nachádza model projektu Slnečníc v mierke 1:400 a záhradné sedenie. Na poschodí sú 2 samostatné kancelárie a jedna rokovacia miestnosť. Kancelárska technika /tlačiareň a knižnica šanónov/ sú skryté pred očami klientov v na mierku vyrobenej skrini s koľajnicovými posuvnými dverami. Vaňu, sprchovací kút, podlahy a ostatné štandardy svojho bytu alebo domu si klienti môžu fyzicky vybrať na prízemí v garážových priestoroch.

Na záhrade sa nachádzajú detské preliezky.

 

Share on Facebook